najlepszy wukrywacz metali ranking top 10

JAKI WYKRYWACZ METALI WYBRAĆ I KUPIĆ?

Obojętnie czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z odkrywaniem i eksplorowaniem, czy jesteś już na poziomie zaawansowanym, wybór odpowiedniego detektora metali bywa trudny. Na rynku dostępnych jest wiele marek i modeli. Co jakiś czas pojawiają się nowe. Wielu osobom może być trudno w tym wszystkim się odnaleźć, a tym bardziej zdecydować jaki wykrywacz metali wybrać i kupić. Poniższy tekst spróbuje przybliżyć kilka fundamentalnych kwestii w temacie detektorów. Zaś przygotowany ranking top 10 najlepszych wykrywaczy metali, zawęzić wybór do sprawdzonych i polecanych modeli z różnych półek cenowych.

Co należy podkreślić nie jest to wyłącznie ranking najtańszych wykrywaczy metali. Zestawienie przygotowane zostało w ten sposób, że na początku prezentowane są najdroższe wykrywacze metali. Polecane głównie dla doświadczonych, zaawansowanych użytkowników. Schodząc niżej mamy nieco tańsze modele, posiadające jednak zarazem nieco mniej funkcji. Zaś końcowe pozycje rankingu to najtańsze wykrywacze metali, jakie warto zarekomendować głównie dla rozpoczynających swoją przygodę z eksploracją. Bez względu na różnorodną cenę, przygotowane porównanie wykrywaczy metali zawiera wyłącznie modele cieszące się doskonałą opinią najlepszych w swojej klasie. Bardzo dobry wykrywacz metali można bowiem kupić już w cenie do 1000 zł. Będzie on spełniał wszelkie podstawowe funkcje. Jest to sprzęt tej samej jakości w ramach danego producenta, jednak mniej zaawansowany technicznie i posiadający znacznie mnie dostępnych opcji i funkcji.

NAJLEPSZE WYKRYWACZE METALI – RANKING TOP 10


1) TEKNETICS G2 11″ DD

 

detektor wykrywacz metali Teknetics G2 11

Najdroższy i zarazem najlepszy detektor metali w naszym zestawieniu – TEKNETICS G2. Jest to profesjonalny sprzęt dla zaawansowanych poszukiwaczy. Został jednak wyposażony w łatwy i przejrzysty interfejs, więc poradzi sobie z nim również początkujący użytkownik. Wykrywacz wyposażony jest w sondę DD 11″, wodoodporną, o świetnym zasięgu detekcji. Wykrywa wszystkie typy metali i pozwala na identyfikację znalezionego przedmiotu. Posiada wbudowany system automatycznego dopasowywania się do gruntu, jednak jego czułość i dyskryminację można także programować samodzielnie. Ważną cechą tego sprzętu jest fakt, że wskazuje głębokość zalegania przedmiotów, co ułatwia ich wydobywanie.

ceny


2) RUTUS ALTER 71

detektor wykrywacz metali Rutus Alter 71

RUTUS ALTER 71 to niezwykle uniwersalny wykrywacz metali z wyższej półki cenowej. Znalazł się w rankingu detektorów metali, ponieważ jest lekki i intuicyjny w obsłudze. Idealny dla bardziej zaawansowanych użytkowników jak i początkujących miłośników poszukiwań. Nadaje się do wyszukiwania najdrobniejszych przedmiotów na wysokich częstotliwościach. Jego największą zaletą jest możliwość regulacji czułości i dyskryminacji (na 90 i 120 poziomach), dzięki czemu można dopasować go do poszukiwań różnego typu.

ceny


3) FISHER F44 11″

detektor wykrywacz metali Fisher F44 11

F44 to średniej klasy model wykrywacza marki FISHER, który zasługuje na uwagę. Jest to produkt, który wyróżnia się całkowitą wodoodpornością – można używać go nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Wykrywacz jest wyposażony w system automatycznego strojenia do gruntu. Poza standardowymi funkcjami, takimi jak identyfikacja cyfrowa znalezionego metalu, regulacja czułości (na 20 poziomowej skali) czy dyskryminacji, jest on wyposażony w dodatkowe funkcje jak latarka LED czy identyfikator żelaza. Urządzenie dysponuje eliptyczną sondą 11″.

ceny


4) GARRETT EURO ACE

detektor wykrywacz metali Garrett Euro ACE 350

GARRETT EURO ACE wyposażony został w najnowszą cewkę DD. Dzięki temu w swoim przedziale cenowym jest to najlepszy wykrywacz metali, który pozwala na odnalezienie wartościowych przedmiotów na znacznej głębokości nawet na zaśmieconym terenie. Jest on bardzo dokładny i pozwala na znajdywanie nawet bardzo drobnych elementów. Urządzenie ma możliwość zidentyfikowania znalezionego obiektu i przypisania go do jednej z dwunastu zaprogramowanych kategorii. Ma także regulowaną (na ośmiostopniowej skali) czułość. To zaawansowany technicznie sprzęt, który spełni oczekiwania bardziej wymagających użytkowników.

ceny


5) TEKNETICS EUROTEK PRO 11″ DD

detektor wykrywacz metali Teknetics Eurotek PRO

TEKNETICS EUROTEK PRO 11″ znalazł się w tym zestawieniu nie bez powodu. To jeden z bardziej zaawansowanych modeli w swoim przedziale cenowym, który zainteresuje zarówno początkujących, jak i średnio zaawansowanych. Jest to wykrywacz metali posiadający wodoodporną sondę DD 11”. Urządzenie cechuje się szybkością i głębokością wyszukań. Jest wyposażone w dyskryminację tonową, ma bardzo dokładne zasięgi detekcji metali i wyświetla cyfrową identyfikację znalezionego przedmiotu. Dodatkową zaletą wyrywacza jest jego stosunkowo niewielka waga, która pozwala na komfortową prace przez dłuższy okres czasu.

ceny


6) FISHER F22 9″

detektor wykrywacz metali Fisher F22

Prezentowany model FISHER F22 to odpowiedź na pytanie: jaki wykrywacz metali wybrać dla początkujących. Jest to dość zaawansowany sprzęt z szeroką dyskryminacją. Urządzenie pracuje w czterech trybach: biżuteria, monety, relikty, dowolna. Bardzo przydatną wbudowaną funkcją jest PinPoint, która pozawala na wykrycie głębokości, na której znajduje się zalegający przedmiot. Dzięki cyfrowej regulacji można wybrać jeden z dziesięciu poziomów czułości urządzenia. Ten detektor metali wyposażony jest w sondę wodoodporną 9″, oraz wyświetlacz, na którym pojawia się informacja o cyfrowej identyfikacji znalezionego przedmiotu.

ceny


7) GARRETT ACE 250

detektor wykrywacz metali Garrett ACE 250

To kolejny wykrywacz metali z serii GARRETT ACE, który cieszy się powodzeniem i uznaniem. EURO ACE 250 to model, który sprawdzi się w przypadku początkujących, jak i średnio zaawansowanych użytkowników. Model ma możliwość ustawienia bardzo szerokiej dyskryminacji, pracuje w aż sześciu trybach: wszystkie metale, biżuteria, monety, kolor, tryb własny i PinPoint (możliwość namierzania przedmiotów i szacowania ich głębokości). Ma także regulację czułości, która obejmuje aż osiem poziomów. Produkt wyróżnia się wysoką jakością wykonania i energooszczędnością.

ceny


8) FISHER F11 7″

detektor wykrywacz metali Fisher F11

Jeśli chodzi o detektory metali w przystępnej cenie to ranking TOP 10 nie może obyć się bez modelu FISHER F11. Jest to niedrogi produkt renomowanego amerykańskiego producenta, wyposażony w wodoodporną sondę 7″. Urządzenie pracuje w trzech trybach: monety, biżuteria, relikty, można regulować jego czułość (w obrębie sześciu poziomów), dyskryminację i wycinanie. Wykrywacz ma wbudowaną funkcję PinPoint, która pozwala na wytyczenie głębokości zalegania wykrytego przedmiotu. To doskonały wykrywacz metali dla początkujących użytkowników.

ceny


9) TEKNETICS EUROTEK 8″

detektor wykrywacz metali Teknetics Eurotek 8'

TEKNETICS EUROTEK 8″ to jeden z podstawowych modeli wykrywaczy amerykańskiego producenta. Jest to detektor metali dość tani, jednak wyposażony w liczne udogodnienia i opcje, które pozwalają na bardziej zaawansowane wyszukiwanie. Ma bardzo dobre zasięgi detekcji metali, można regulować jego czułość, dyskryminację, głośność i wycinanie, co bardzo przydaje się w czasie poszukiwań. Co najważniejsze, prezentowany detektor jest wyposażony w wodoodporną sondę koncentryczną 8″, więc można używać go niezależnie od opadów i poziomu wilgotności powietrza.

ceny


10) GARRETT ACE 150

detektor wykrywacz metali Garrett Ace 150

Jednym z najciekawszych modeli z dolnej półki cenowej jest wykrywacz metali GARRETT ACE 150. Został on zaprojektowany głównie z myślą o początkujących użytkownikach, jednak jego regulacja czułości (zasięgu) i wskaźnik głębokości zalegania monety zadowolą nawet nieco bardziej zaawansowanych poszukiwaczy. To naprawdę dobry sprzęt, którego dyskryminacja pozwala na rozróżnianie kategorii wyszukiwanych przedmiotów. GARRETT ACE 150 pracuje w trzech trybach: wszystkie metale, biżuteria i monety. Niewątpliwą zaletą tego modelu jest cena, która jest bardzo atrakcyjna jak na tą jakość produktu.

ceny


Kolba

PORÓWNANIE WYKRYWACZY METALI

Poszukiwanie skarbów to pasja, która angażuje coraz więcej osób. Chodzenie po lesie czy plaży z wykrywaczem staje się coraz bardziej popularne. To świetna rozrywka łącząca w sobie ruch na świeżym powietrzu i przygodę odkrywania. Jeśli dopiero zaraziłeś się bakcylem i szukasz odpowiedniego sprzętu dla siebie, to na pewno zadajesz sobie pytanie jaki detektor metali wybrać. Kryteriów wyboru jest bardzo wiele …

dobry wykrywacz metaliPorównanie wykrywaczy metali najlepiej zacząć od podstawowego kryterium jaki stanowi ich typ. Na rynku dostępne są cztery rodzaje, które różnią się od siebie głównie sposobem wyczuwania metalu. Pierwsza kategoria to wykrywacze BFO czyli takie, które działają na podstawie wyczuwania zmiany drgań jeśli w pobliżu cewki znajdzie się metal. Detektory są bardzo proste w konstrukcji i obsłudze, ale na tym właściwie kończą się ich zalety. Charakteryzują się bowiem bardzo kiepska czułością oraz częstym rozstrajaniem wynikającym z wrażliwości na warunki atmosferyczne czy występowanie w glebie minerałów ferromagnetycznych. Ponieważ nie mają zbyt wielu możliwości i opcji, nie będą także dostarczały większej rozrywki osobom, które chcą się zabrać za jakieś sensowne poszukiwania.

Kolejną grupę reprezentują wykrywacze PI. Pracują one w oparciu o zamontowany generator impulsów. Ich konstrukcja także jest prosta. Zasada działania polega na tym, że detektor generuje sygnał, który cewka odbiera na zasadzie odbijania i echa. Wykrywacz taki jest nieco bardziej dokładny, ale również nie pozwala na precyzyjne określanie jaki rodzaj metalu został znaleziony. Ponad to wykrywacze metali typu PI cechuje stosunkowo duży pobór prądu oraz słaba stabilność działania, wymagająca dość częstego strojenia. Nawet najlepszy detektor metali w tej grupie ma przez to znaczne ograniczenia w pracy. Jednak dla początkujących, którzy nie zamierzają wybierać się na poszukiwanie konkretnych skarbów może być wystarczającym rozwiązaniem.

Najbardziej zaawansowana jest kategoria obejmująca wykrywacze VLF i VLF-TR. Są to profesjonalne wykrywacze metali, które w swojej konstrukcji wykorzystują układ nadajnik – odbiornik. Urządzenie wyczuwa metal kiedy odbiera zakłócony sygnał zwrotny. Tego rodzaju detektory metali mają najlepsze opinie, są bezsprzecznie najbardziej zaawansowane i rozbudowane. To najlepszy wybór dla wszystkich pasjonatów, w tym także dla początkujących. Zaawansowane urządzenia tego typu dają najwięcej rozrywki i satysfakcji ze znalezisk. Są wśród nich najbardziej profesjonalne wykrywacze metali kolorowych o doskonałych parametrach. Dobry wykrywacz metali tego typu da się kupić w cenie do 2000 zł.

JAKI DETEKTOR METALU JEST NAJLEPSZY DLA POCZĄTKUJĄCYCH?

Pytania tego typu padają regularnie niemal na każdym forum o tematyce eksploracji. Dla początkujących często istotnym kryterium wyboru bywa cena. Na początek swojej przygody z wykrywaniem metali nie musisz od razu decydować się na najdroższy wykrywacz metali na rynku. To niepotrzebny wydatek, bo na początek większość z nas nie potrzebujesz szczególnie zaawansowanych opcji i parametrów. Dobry detektor metali z dolnej półki cenowej powinien w zupełności wystarczyć. Warto jednak wybrać najlepszy wykrywacz w danym przedziale cenowym. Pozwoli to nie zniechęcić się na początku brakiem satysfakcjonujących wyników, a zarazem nie zainwestować zbyt dużych środków w nowe hobby, co do którego nie mamy pewności, iż przypadnie nam do gustu. Zaprezentowany poniżej ranking wykrywaczy metali top 10 z pewnością ułatwi optymalny wybór.

NA CO WARTO ZWRÓCIĆ UWAGĘ WYBIERAJĄC NAJLEPSZY DETEKTOR METALI?

Wykrywacze metali porównuje się zwykle pod dwoma parametrami. Rankingi najczęściej zestawiają ze sobą ich wytrzymałość i dyskryminację. Najlepsze wykrywacze metali to takie, które są maksymalnie wytrzymałe na niesprzyjające warunki pogodowe, takie jak deszcz, wysoka wilgotność powietrza czy skrajne temperatury. To czy będą w stanie działać w takich warunkach określa właśnie ich wytrzymałość. W tym wypadku liczy się oczywiście także zabezpieczenie urządzenia – to w jaki sposób jest przygotowane do pracy.

Drugi kluczowy parametr stanowi dyskryminacja. Jest to zdolność do niewykrywania różnego rodzaju metali. Oznacza to, że możesz regulować swój wykrywacz tak, by informował cię wyłącznie o znalezieniu metali takiego typu, który cię interesuje. Oczywiście wyższa dyskryminacja najczęściej jest równoznaczna z wyższą ceną, jednak nie jest to regułą. Dyskryminacja to właściwość wyłącznie detektorów z rodzaju VLF lub VLF-TR, jednak jej natężenie i skuteczność także mogą być zróżnicowane i są zależne od modelu i klasy sprzętu.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *